Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Rökning förbjuden Rökfria rum |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaém är beläget bara 1 km från Pedra Do Cachorro och mindre än 5 minuters gångavstånd från Paroquia Santa Teresinha Do Menino Jesus Cmps. Det finns också en parkering.
Itanhaéms centrum kan nås inom 30 minuters promenad. Bland sevärdheterna som är belägna 2 km från det här hotellet finns Chamber House and Jail. Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em i Itanhaém erbjuder närhet till Church of Sant'Anna, som ligger cirka 25 minuters promenad bort.
Rummen har privata badrum som är utrustade med en separat toalett och en dusch för din komfort.
Restaurangen Bar e Lanchonete Virada Radical erbjuder ett urval av rätter, några meter bort från hotellet.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Husdjur tillåtna
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
På rummet
- Terrass
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem?
Det tar 30 minuter till fots att komma från hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem?
Mellan São Paulo-Congonhas flygplats och hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem är det 110 km. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem?
Gästerna på hotellet Quarto Privativo Na Praia De Cibratel Em Itanhaem måste checka ut till 12:00. - ❓
Får vi ta med våra husdjur på gästhuset?
Ja, husdjur är tillåtna på gästhuset.